Науково-педагогічне стажування викладачів кафедри

З 10 по 20 листопада 2022 року викладачі кафедри економічної теорії, підприємництва та торгівлі к.е.н., Мейш Алла Василівна, к.е.н., Мороз Сергій Вікторович, к.е.н., Ядуха Сергій Йосипович, пройшли науково-педагогічне стажування на тему: «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління» за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.

Обмін науковим досвідом відбувся на базі Балтійського Науково-Дослідного Інституту Проблем Трансформації Економічного Простору у м. Рига (Латвійська Республіка), за підтримки Причорноморського науково-дослідного інституту економіки і інновацій.

Під час стажування Мейш А.В., Мороз С.В., Ядуха С.Й. дослідили історію інституту та розглянули напрями його роботи, прослухали лекції в режимі реального часу через офіційний інформаційний портал інституту.

Викладачі ознайомилися зі спектром профільних спеціальностей у галузі економіки, дистанційною системою роботи навчальних закладів, нормативною базою, що регулює підготовку кадрів у системі вищої освіти Латвії. Учасники стажування виконували індивідуальні завдання, підвищуючи таким чином компетенції в галузі економіки, та підприємництва.

Під час стажування було отримано новий досвід та знання, які включали:

– віртуальну екскурсію через офіційний інформаційний портал Міністерства;

– ознайомлення зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління, системою роботи Латвійської національної бібліотеки;

– дослідження нормативної бази, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії.

Викладачами було підготовлено науково-методичні доповіді, тези яких опубліковано в збірнику наукових праць «Innovative Educational Technologies: European Experience and Its Application in Training in Economics and Management».

Учасники стажування отримали сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування (двома мовами із зазначенням погодинної програми) та друкований збірник тез науково-методичних доповідей.

Дане стажування є однією з основних форм підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Хмельницького національного університету з метою вдосконалення і покращення професійних компетенцій та обміну науковим досвідом.

Підвищення кваліфікації спрямовується на оволодіння, оновлення й поглиблення працівниками спеціальних (фахових), науково-методичних, педагогічних, соціально-гуманітарних, психологічних, правових, економічних та управлінських компетентностей на основі критичного осмислення вітчизняного та зарубіжного досвіду, що сприятиме успішному провадженню професійної діяльності на рівні складності, що адекватний вимогам Національної рамки кваліфікацій.