3 квітня 2025 року відбулось виїзне заняття студентів четвертого курсу, груп ШВ-21-1 та ІМПЛ-21-1 під керівництвом доцента кафедри економічної теорії підприємництва та торгівлі Сачинської Людмили на ТОВ «Швейна фабрика AR JEN». Проведене заняття з обов’язкової дисципліни «Економіка і організація виробництва» дало можливість ознайомитись з сучасним обладнанням, новітніми технологіями та організацією праці на підприємстві.

HR-менеджер Вікторія Бірюкова детально розповіла про організацію та специфіку роботи на швейній фабриці. Майже три роки тому підприємство почало впроваджувати Lean – концепцію ощадливого виробництва – це метод управління, за допомогою якого можна покращити роботу підприємства, збільшити прибуток та скоротити витрати. Велика увага приділяється організації часу на роботу і відпочинок колективу; широкому впровадженні комп’ютерних програм та модернізації сучасного швейного обладнання; усуненню втрат часу на логістику; оптимізацію використання площ розкрійного та швейних цехів; впровадження спеціалізованих чатів для спілкування співробітників між собою та із замовником тощо.
ТОВ «Швейна фабрика AR JEN» спеціалізується на виготовленні різного кроєного та в’язаного жіночого одягу. На підприємстві широко застосовують сучасні програмні продукти для розробки конструкторсько-технологічної документації, так і для організації роботи цілого підприємства та окремих його відділів. Зокрема, конструкції одягу будують в САПР Julivi та перевіряють їх посадку в CLO 3D. Технологічну послідовність складають в Microsoft Excel. В тому ж САПР Julivi у підпрограмі «Розкладальник» виконують розкладки лекал в натуральну величину, що друкують на клейовому папері і потім використовують для розкрою настилу. Настилання виконується вручну з додатковим оснащенням розкрійного столу різними пристосуваннями. Для розкрою використовують пересувні розкрійні машини з вертикальним ножем. Пачки крою комплектуються та зберігаються на транспортувальних візках у відсіках, що підписуються відповідно. В них крій транспортують у швейних цех. Для розробки конструкції в’язаного одягу використовують Design від компанії Shima Seiki. Враховуючи фізичні властивості пряжі та виду в’язки програма дозволяє прорахувати кількість стовбчиків та рядів петель на заданий розмір одягу, задати малюнок, а також візуалізувати цей виріб у 3D форматі.
Щиро дякуємо, керівництву ТОВ «Швейна фабрика AR JEN» за їх відкритість та бажання ділитися власним досвідом роботи сучасного швейного підприємства із здобувачами освіти.








