Участь здобувачів вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля в Тижні академічної доброчесності

Здобувачі освітніх програм «Управління підприємницькою діяльністю», «Управління торговельним бізнесом та комерційна логістика», «Підприємництво, торгівля та комерційна логістика», «Підприємництво та торгівля» різних рівнів вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» прийняли участь у заходах Тижня академічної доброчесності, організованого членами Студентського самоврядування університету і факультетів за підтримки викладачів університету та співробітниками відділу забезпечення якості вищої освіти.

Заходи відбулись у офлайн та онлайн форматі та передбачали різноманітні лекції, тренінги, панельні дискусії щодо принципів академічної доброчесності та відповідальності учасників освітнього процесу за їх порушення. Понад 130 учасників заходів з цікавістю слухали актуальну інформацію, брали активну участь в обговоренні; надзвичайно цікавим форматом була робота в групах та розв’язок практичних кейсів.

Розпочався Тиждень лекцією «Культура якості освіти від ГО «Прогресильні»» (спікер: Євгенія Шелест, доцент, канд.екон.наук, член ГО «Прогресильні») та панельною дискусією «Штучний інтелект – відповідальне використання та етичні аспекти» (спікери: Валерія Швайко, ст. гр.КІ2м-24-2 та Віталій Алексейко, асистент кафедри КІІС).

У другий день співробітники Відділу забезпечення якості вищої освіти ознайомили здобувачів з нормативною базою щодо дотримання академічної доброчесності в університеті, провели тренінг на тему «Порушення академічної доброчесності та способи їх запобігання: практичні кейси» (спікер: Ганна Красильникова, д. пед. н., проф., завідувач відділу забезпечення якості вищої освіти).

Для набуття практичних навичок запобігання порушенням академічної доброчесності учасникам тренінгу була запропонована групова робота з ситуативними кейсами. На заключному етапі зустрічі представники кожної підгрупи учасників презентували свої результати розв’язання кейсів, дискутували, висловлювали пропозиції щодо вирішення запропонованих ситуацій.

Третій день «Тижня академічної доброчесності» був присвячений науковим дослідженням здобувачів вищої освіти та необхідності дотримання доброчесності при написання акдемічних текстів та наукових робіт. Інна Чайковська, голова наукового товариства студентів та молодих вчених представила тему «Наука через призму академічної доброчесності».

20 березня 2025 року відбулися збори учасників фокус-груп із забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти на тему «Штучний інтелект в освіті: використання без порушень академічної доброчесності»

Заняття з майже 140 здобувачами вищої освіти провів відповідальний за адміністрування спеціалізованого програмного засобу StrikePlagiarism Милько В.В., який розповів про історію виникнення ШІ, можливості коректного використання штучного інтелекту та застороги щодо порушення академічної доброчесності у навчанні.

Дякуємо Студентському самоврядуванню та відділу забезпечення якості вищої освіти за чудову організацію проведення Тижня академічної доброчесності, корисні лекції, кейси, відкриті дискусії та можливість обговорити важливі питання академічної доброчесності!