VI Міжнародна науково-практична конференція «Інструменти регулювання національної економіки та національної безпеки в умовах сучасних глобальних викликів»

5 листопада 2021 року на факультеті економіки та управління Хмельницького національного університету розпочала роботу VI Міжнародна науково-практична конференція «Інструменти регулювання національної економіки та національної безпеки в умовах сучасних глобальних викликів», організаторами якої вже традиційно є кафедра економічної теорії та економічної безпеки.

У зв’язку з карантинними заходами проведення конференції відбулося у дистанційному форматі на платформі Zoom.

Мета конференції – розглянути аспекти розвитку національної економіки та засади забезпечення національної безпеки; особливості фінансових механізмів в економіці країни; проблеми інтелектуального капіталу в становленні інноваційно-інвестиційних систем; сучасні виклики і загрози національній безпеці; особливості інформаційної безпеки та цифрової економіки.

У рамках конференції була організована робота 6 секцій за такими напрямками:

  1. Теоретичні аспекти розвитку національної економіки та концептуальні засади забезпечення національної безпеки.
  2. Макроекономічне моделювання та роль фінансових механізмів у стабілізації кризових явищ національної економіки.
  3. Інтелектуальний капітал економіки України та його значення в становленні інноваційно-інвестиційних систем.
  4. Сучасні виклики і загрози у сфері національної безпеки.
  5. Європейський вектор – пріоритетний напрям розвитку економічних систем.
  6. Інформаційна безпека та цифрова економіка.

Конференцію розпочали та побажали плідної роботи учасникам:

 Матюх С.А. – ректор Хмельницького національного університету, к.е.н., доц.

Синюк О.М. – проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету, д.т.н., професор та Бондаренко М.І. – декан факультету економіки і управління Хмельницького національного університету, к.е.н., доцент

Мельник С.І. – завідувач кафедри фінансів та обліку Львівського державного університету внутрішніх справ, д.е.н., професор

До вітальних слів також долучилася завідувачка кафедри економічної теорії та економічної безпеки Хмельницького національного університету, к.е.н., професор Любохинець Л.С., яка презентувала історію проведення конференцій такого формату.

У роботі конференції прийняли участь понад 100 науковців, освітян провідних ЗВО України, представників реального вітчизняного та зарубіжного бізнесу, представників ЗВО зарубіжних країн Грузії, Польщі, Білорусі та Російської Федерації.

Зацікавлення учасників та бурхливе обговорення викликала доповідь д.е.н., професорки кафедри фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету Квасницької Р.С. «Сучасні підходи до вибору методичного інструментарію оцінки рівня фінансової безпеки банківських установ» .

Цікавою та актуальною була доповідь Ковальчук С.В. д.е.н., професорки кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницького національного університету «Чат боти або програна війна».

К.е.н., доцент кафедри економічної теорії та економічної безпеки Мороз С.В. представив своє змістовне наукове дослідження «Проблеми монополізму економіки України».

Представники реального вітчизняного бізнесу також долучилися до участі в конференції. Генеральний директор ТДВ «Городоцьке» Битий А.В. розповів про особливості діяльності ТДВ «Городоцьке» в умовах ринкової конкуренції.

В рамках співпраці з міжнародною фундацією виборчих систем IFES Україна почесними гостями на міжнародній конференції були представники міжнародної молодіжної організації «Youth Democratic Association».

Молодіжна демократична асоціація YODA працює над розробкою та реалізацією проєктів, в тому числі і міжнародних для розвитку обізнаності суспільства у сфері прав людини: над розвитком медіаграмотності, політичної та правової обізнаності, поширенням волонтерства, спостереженням за проведенням виборчих кампаній та виборів в Україні.

За результатами роботи конференції видано збірник тез доповідей, статті учасників будуть опубліковані в фаховому журналі категорії «Б»  «Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки». Усі учасники отримали сертифікати.

Колектив кафедри економічної теорії та економічної безпеки висловлює подяку усім учасникам конференції за представлені цікаві доповіді та співпрацю.

 

Наталія Танасієнко к.е.н., доцент, відповідальна за наукову роботу кафедри економічної теорії та економічної безпеки Хмельницького національного університету